Príbalová informácia

Prípravok určený pre ženu od 40 rokov, s obsahom 40 mg izoflavonoidov v 1 tablete

Klimaktérium (prechod, klimax) je obdobie postupného vyhasínania pohlavného cyklu u ženy. Ide o prirodzený stav, kedy v určitom veku ženy (obvykle medzi 40. a 50. rokom) dochádza k útlmu produkcie pohlavných hormónov (estrogény a progesterón) a postupnému vymiznutiu menštruačné- ho cyklu (tzv. menopauza).

Klimaktérium je väčšinou sprevádzané množstvom nepríjemných príznakov. Patria medzi ne návaly tepla, potenie, poruchy spánku, časté zmeny nálad, depresie, nesústredenosť a závrate. S nedostatkom estrogénov dochádza k úbytku vody v pokožke, čo spôsobuje zvýšenú tvorbu vrások. Obdobie klimaktéria je rovnako spojené so zdravotnými ťažkosťami ako osteoporóza (rednutie kostí), nadváha, vysoký krvný tlak, zvýšená hladina cholesterolu, zvyšuje sa riziko kardiovaskulárnych ochorení a objavujú sa časté zápaly močových ciest, niekedy spojené s ťažkosťami s udržaním moču (inkontinencia).

Fytofem harmony & control je prípravok vyvinutý špeciálne pre ženy od 40. roku veku. Obsahuje tri komplexy prírodných látok, minerálov a vitamínov, ktoré vám pomôžu opäť nájsť fyzickú i duševnú harmóniu a získať kontrolu nad vašou hmotnosťou.

 

Fytofem harmony & control

Je prípravok vyvinutý pre ženy po štyridsiatke. V súvislosti s ubúdajúcou hormonálnou aktivitou môže u žien dochádzať k množstvu nepríjemných príznakov, ktoré znižujú kvalitu života a tiež k spomaleniu metabolizmu, ktoré vedie k zadržiavaniu vody v tele, zvýšeniu telesnej hmotnosti a ukladaniu tuku v rizikových partiách. Fytofem harmony & control obsahuje tri komplexy prírodných látok, minerálov a vitamínov, ktoré niektoré problémy pomáhajú riešiť.

Hydrogénfosforečnan vápenatý dihydrát, mikrokryštalická celulóza, oxid horečnatý, extrakt z listu a kvetu ďateliny lúčnej, sójové izoflavonoidy, extrakt z guarany, extrakt z koreňa kozlíka lekárskeho, kroskarmelóza sodná soľ, oxid zinočnatý, protihrudkujúca látka: stearan horečnatý, extrakt z Mexického divokého yamu, pantotenát vápenatý, cholekalciferol (vitamín D3), pyridoxín hydrochlorid, chlorid chromitý hexahydrát, seleničitan sodný pentahydrát. Poťah tablety: stabilizátor: hydroxypropylmetylcelulóza, farbivo: oxid titaničitý, stabilizátor: polyvinylpyrolidon, protihrudkujúca látka: mastenec, stabilizátor: trietylcitrát, farbivo: chlorofyl.

Výrobok je určený dospelým ženám od 40 roku veku.

Užívajte 1 tabletu denne najlepšie večer a zapíjajte vodou.

Neprekračujte odporúčané dávkovanie. Nepoužívajte v prípade precitlivenosti na niektorú zložku. Prípravok nie je náhradou pestrej stravy.

Nie je určené pre deti do 3 rokov.

V prípade podozrenia na ochorenie pečene prípravok neužívajte a vyhľadajte lekára.

Skladovanie

Skladujte na suchom mieste pri teplote do 25 stupňov C. Chráňte pred vlhkom a priamym slnečným žiarením. Ukladajte mimo dosah a dohľad detí.

Veľkosť balenia

30/90 obalených tabliet

Hmotnosť: 34g/ 102g

Výrobca

Prípravok bol vyrobený v podmienkach GMP (správna výrobná prax), certifikovanej Státním ústavem pro kontrolu léčiv Českej republiky.

Distribútor pre Slovenskú republiku

Aloris Vital, s.r.o.
Kykula 662
913 04 Chocholná-Velčice

Slovenská republika

www.fytofem.sk
info@alorisvital.sk

VÝŽIVOVÝ DOPLNOK