Prípravok určený pre ženu od 40 rokov, s obsahom 40 mg izoflavonoidov v 1 tablete

Klimaktérium (prechod, klimax) je obdobie postupného vyhasínania pohlavného cyklu u ženy. Ide o prirodzený stav, kedy v určitom veku ženy (obvykle medzi 40. a 50. rokom) dochádza k útlmu produkcie pohlavných hormónov (estrogény a progesterón) a postupnému vymiznutiu menštruačné- ho cyklu (tzv. menopauza).

Klimaktérium je väčšinou sprevádzané množstvom nepríjemných príznakov. Patria medzi ne návaly tepla, potenie, poruchy spánku, časté zmeny nálad, depresie, nesústredenosť a závrate. S nedostatkom estrogénov dochádza k úbytku vody v pokožke, čo spôsobuje zvýšenú tvorbu vrások. Obdobie klimaktéria je rovnako spojené so zdravotnými ťažkosťami ako osteoporóza (rednutie kostí), nadváha, vysoký krvný tlak, zvýšená hladina cholesterolu, zvyšuje sa riziko kardiovaskulárnych ochorení a objavujú sa časté zápaly močových ciest, niekedy spojené s ťažkosťami s udržaním moču (inkontinencia).

Fytofem harmony & control je prípravok vyvinutý špeciálne pre ženy od 40. roku veku. Obsahuje tri komplexy prírodných látok, minerálov a vitamínov, ktoré vám pomôžu opäť nájsť fyzickú i duševnú harmóniu a získať kontrolu nad vašou hmotnosťou.