Druhá jar, ach jaj…

Tiež už v obchodoch mlsne obchádzate sekciu s kvetmi? Príroda sa prebúdza do jari, zato moje telo… Na internete som našla články o tom, ako je menopauza vlastne druhá jar. Večer tomu ťažko veriť, no sú dni (a zvlášť rána), keď nemám chuť poslať rodinu aj s ich nekonečnými očakávaniami do čerta a keď mám energiu rašiacej snežienky, tulipánu, narcisu. Mohla by som na svoj život naozaj pozerať ako na druhú jar – a novú životnú príležitosť?

Správy v rádiu mi toto opatrné odhodlanie nijakovsky neuľahčujú. Napokon, len tri opice (slepá, hluchá, nemá) by dnes kypeli optimizmom. Vedeli ste, že jeden z najčastejších príznakov menopauzy sú návaly úzkosti a paniky? To ma asi na mojom tele najviac prekvapilo. Návaly horúčavy, priberanie, únava, poruchy spánku, to tiež nie je hračka, no vyhodnotiť, kedy je úzkosť zdravým inštinktom a kedy príznakom hormonálnych zmien nie je také jednoduché. Ako zvládate búšenie srdca a úzkosť vy? Každá rada dobrá!

Hlavne nech mi nikto neradí, že to treba „vydržať“, prečkať – akoby menopauza bola nejaká chripôčka na pár dní. Jednou z mojich obáv totiž je: čo ak to podcením a zmrznem v špirále úzkostí a strachov starien, ktoré sa boja každého vybočenia z rutiny a po zotmení nevychádzajú z domu?

Zatiaľ sa mi osvedčilo viac sa hýbať( koho bolia nohy, zjavne nemá energiu na strachy). Snažím sa zdravšie stravovať (ak prižmúrime obe oči, vlastne aj cukor vo veterníku bol kedysi repou, teda zeleninou, však?). Pokusy o meditáciu sa doteraz vždy skončili šlofíkom. A čo vy?

Aj rastlinné prípravky vám pomáhajú navodiť nielen duševnú pohodu, ale aj optimistickú energiu druhej jari a práve tie obsahuje výživový doplnok pre ženy 40+ @Fytofem (jeho zloženie nájdete tiež na našej stránke).

4578 Komentárov

Zanechať komentár

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *