Menopauza je… keď nemáte čas!

Presnejšie, keď nemáte čas na medové motúzy, výhovorky a okolky, jednoducho, keď vám zastieranie pravých príčin a nepodstatné táranie obracajú oči stĺpkom.

Mladé ženy dokážu trpezlivo prikyvovať a s obdivom ticho počúvať životné „múdra“ kdejakého táraja, ale ja, na prahu menopauzy, na to nemám energiu ani čas. Medzičasom som sa totiž stala majsterkou time-manažmentu – nech stihnem prácu tak, aby som sa za ňu nehanbila, domácnosť, nech je relatívny poriadok, rodinu, aby nepindala a čo je veľmi dôležité – čas pre seba, pretože už viem, že starostlivosť o rodinu znamená najmä udržiavanie vlastného duševného zdravia. A že šetriť na sebe vlastne znamená okrádať rodinu o pokoj v domácnosti.

Z viacerých dôvodov je práve menopauza zlatým obdobím ženy. Iste, občas mi život otravujú návaly, kŕče a občas moje okolie pred výbuchom zachráni len to, že vďaka dlhoročným skúsenostiam dokážem diskusiu začať či ukončiť jediným pohľadom.

No už o sebe nepochybujem. Netrápia ma rady ženských časopisov, ako urobiť kdejakého chlapa šťastným, lebo väčšinu energie sústreďujem na to, aby som bola šťastná ja. V posteli aj večer v obývačke. Bez ohľadu na to, čo chce diktovať nejaký butik, presne viem, čo mi sluší, v čom sa cítim dobre a nepotrebujem sa nútiť do nepohodlných topánok či oblečenia, ktoré omína. Som oveľa pohotovejšia a vtipnejšia než kedysi, pretože veľa vecí, ktoré ma kedysi rozplakali či rozčúlili, ma teraz rozosmejú. Veci mi netrvajú tak dlho ako začiatočníčkam. A ak na niečo nemám energiu, prax mi potvrdila, že 99 % vecí počká.

Jedinou výzvou je, udržiavať si kontakty s podobne naladenými ženami, ktoré sa riadia otrepaným, no stále pravdivým poznaním – Stretajte sa s ľuďmi, ktorí premýšľajú a budete viac premýšľať. Stýkajte sa s tlupou sťažujúcich sa nešťastníkov a aj z vás sa jeden stane. A na tých druhých ja nemám čas, potrebujem si totiž užívať život!

Vaša Iveta

3 Komentárov
  1. www.marlandlasers.com
    www.marlandlasers.com says:

    Hello Stewart – good to meet you on the run during the Newport Marathon and many thanks for the shout out in episode 75. I hope your toenail is growing back. Impressed that you only slipped a couple of mins off the 4:15 pacer. I slipped 19! Any plans for 2022 running? I’m doing an episode soon on that topic asking listeners to send in a couple of minutes of audio saying ‘ this is ….and my plans are….x,y,z races / adventures.’ If you fancy doing that (Amy may wish to do it as well) send to the email on this form and do mention your podcast in the clip. Note: No swearing please!! Finally I’m planning to return the shout out at the beginning of my next episode. If I can extract the bit from your podcast that talked about me are you ok with that? Thanks very much and keep on podcasting! Regards Trevor

    Odpovedať

Zanechať komentár

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *