Menopauza a pokožka

Viete, ako americkí rodičia šetria deťom od škôlky na ich vysokoškolské štúdium? Presne tak by mala každá žena už od tridsiatky začať sporiť na svoju peri- a menopauzálnu pokožku!

Pretože keď sme mladé, stačí sa namazať hoci aj krémom na topánky a vyzeráme ako hviezdy, ale s pribúdajúcim vekom pokožka stráca elasticitu, hnusoby vrásky sa začínajú objavovať ako príbuzní po výhre v lotérii a koža neovísa snáď len na nose.  

Kedysi som večer do postele skočila zo sprchy ako srnka. Teraz v kúpeľni strávim aj hodinu a ako o život zvlhčujem, vyživujem, masírujem a vklepávam krémy a kolagénové elixíry, ktorých cenu treba pre pokoj v rodine prísne utajiť. Potom si ešte v posteli natieram nohy a obliekam bavlnené ponožky, aplikujem ďalšiu vrstvu vyživujúceho krému špeciálne na ruky a navliekam si biele rukavice, aby perina nepripomínala zamastený obrus v štvrtej cenovej. Kde sú časy sexi negližé! Teraz nie je jasné, či sa chystám do postele alebo na lyžovačku!

Samozrejme, sú aj ženy, ktoré chcú údajne starnúť „prirodzene“ – a pravdepodobne nepracujú v klimatizovanom kancli, kde sa vlhkosť vzduchu rovná Sahare. Nemajú stres a ich pokožka nemá farbu recyklovaného papiera. Nuž, ja tieto šťastné gény nemám. A tak ak existuje niečo, čo by som mohla na seba natrieť alebo čo sa dá zjesť, aby som nepripomínala sušenú marhuľu, dám tomu šancu!

Najnovšie skúšam okrem krémov aj obranu zvnútra – fytoestrogény. Keď už mi tie moje gény nezaručia večný imidž mládežníčky, možno pomôžu aspoň fyto-estro-GÉNY!  Cítim sa v spojení s prírodou a zároveň akosi mladšia. Pločištník, ďatelina, diskórea… hoci aj obyčajná sója alebo ľan. Hocičo, čo mojej stenčujúcej sa pokožke dodá šťavu! A vy ako?                                                                               

Iveta

19 Komentárov

Zanechať komentár

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *