Ako v menopauze neprísť o vlasy?

Múdri ľudia by povedali, že za úbytkom vlasov v menopauze je pokles hladiny dvoch hormónov – estrogénu a progesterónu. A mali by pravdu.

Vtipné ženy by povedali, že nám padajú vlasy zo zúfalstva a naši rovnako zábavní muži by dodali, že to máme z toho, ako sa večne chytáme za hlavu. A tiež by na tom čosi bolo.

Aj ja viním z padania vlasov stres. Tak skúšam všeličo – ukázalo sa, že sladkosti na zníženie stresu fungujú len krátkodobo. Rast vlasov nezlepšujú, zato zadok a brucho po nich rastú zvečera do rána.

Alkohol tiež na stres celkom slušne zaberá, ak máte vodiča, prácu jedine tak v parlamente a pečeň z azbestu. Inak ráno hrozí taká migréna, že by si človek najradšej strčil hlavu do …mrazničky.

Tak som skúsila rôzne čaje – ľubovník, medovku, chmeľ, valeriánu… minimálne na častejšie močenie čaje fungujú výborne. Na vlasy – výsledok sa zatiaľ nedostavil.

Momentálne testujem makový olej… páči sa mi, že mi z neho pekne rastú nechty, keď si ho z času na čas vtieram do prstov. V práci sú však mastné ruky nepraktické a na kariéru makovej masérky je už asi neskoro. Potierať si olejom korienky vlasov alebo si ho kvapkať do jedla – na to treba disciplínu, ktorá mi neraz chýba, takže hľadám čosi šikovnejšie. Ak máte niektorá tip, sem s ním! Ja skúšam aktuálne 90 dňovú kúru s výživovým doplnkom Fytofem….

P. S. Zvažujem melír. Veď aj Julia Roberts si ho dala, no nie?

Iveta

4 Komentárov

Zanechať komentár

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *